Στο νήμα η Φενέρ

00:14 7/2/2015 - Πηγή: AEK365

Σκούρα τα βρήκε σε ακόμα ένα παιχνίδι η Φενέρ, η οποία τελικά επιβλήθηκε της Λαμποράλ με 91-90. Οι δυο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι παίκτες του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς στην τρίτη περίοδο προηγήθηκαν με διαφορά μέχρι και με +10. Στην τελευταία περίοδο οι Βάσκοι πλησίασαν και τελικά προσπέρασαν στο τελευταίο λεπτό τους γηπεδούχους, αλλά ο Μπιέλιτσα ήταν πιο ψύχραιμος και έδωσε τη νίκη στη Φενέρμπαχτσε.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τη Φενέρμπαχτσε ήταν ο Γκάουντλοκ 19 με πόντους, ο Μπιέλιτσα προσέθεσε άλλους 14 και μάζεψε 15 ριμπάουντ, ενώ

ο Ζήσης σημείωσε 7 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ. Από την πλευρά των Βάσκων πρώτος σκόρερ ήταν ο Σαν Εμετέριο με 15 και ακολούθησαν οι Τζέιμς και Μπέρτανς με 14.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 45-43, 71-65, 91-90

Φενέρμπαχτσε (Ομπράντοβιτς): Γκάουντλοκ 19, Ζήσης 7, Μπιέλιτσα 14 (15ρ.), Ερντέν, Μπογκντάνοβιτς 11, Σαβάς 4, Ζόριτς 7, Βέσελι 12, Σιπάχι 4, Πρέλντζιτς 13.

Λαμποράλ Κούτσα (Ναβάρο): Άνταμς 10, Τζέιμς 14, Άιβερσον 8, Σενγκέλια 11, Τίλι 7, Μπέγκιτς 6, Σαν Εμετέριο 15, Χάνσμπρο 5, Μπέρτανς 14.