Στο κόλπο η Σαραντί καθάρισε τη Μπόκα

08:17 18/11/2013 - Πηγή: AEK365

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα, η Άρσεναλ Σαραντί πλησίασε στους δύο πόντους από την κορυφή και ξεπέρασε την Μπόκα Μετά απ' αυτή τη νίκη η Σαραντί είναι 3η με 28 πόντους, όσους έχει και η Λανούς. Από την άλλη η «χεϊνέσες» έχασε σημαντικό έδαφος για την κατάκτηση του Τorneo Inicial. O Aγκουίρε έβαλε μπροστά στο σκορ την Άσρεναλ, στο «Χούλιο Γκροντόνα» στο 15ο λεπτό, για να έρθει το 2-0 στο 27' από τον Καράγλιο. Στο 48' ο Καρούζο μείωσε σε 2-1, στο 54ο λεπτό ο Καρρέρα έκανε το 3-1 και το τελικό 3-2 διαμόρφωσε

ο Ριάνο στο 76ο λεπτό.
Στα άλλα ματς της Κυριακής, η Ρίβερ έχασε και από την Ολίμπο στην έδρα της με 3-1 από τα γκολ του Γκουέντες στο 44ο λεπτό, του Φούριος στο 65ο και του Βέγκα στο 79ο, ενώ για τη Ρίβερ είχε σκοράρει στο 9ο λεπτό, ο Τζιοβάνι Σιμεόνε. Η Βελέζ με χατ-τρικ του Κάσερες προηγήθηκε 3-0, για να μειώσει στο τέλος η Ροζάριο με τους Ακούνα και Καστιλέιος στα τρία τελευταία λεπτά