15:02 23/9/2012 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΓΙΟΡΚΑ- ΒΑΛΕΝΘΙΑ: 2-0
Γήπεδο: Όνο Εστάντι
Ακόμη μια νίκη πέτυχε η Μαγιόρκα που επικράτησε με 2-0 της Βαλένθια και παραμένει σταθερά μέσα στην τετράδα.
Μόλις στο 2ο λεπτό η Βαλένθια απείλησε με το σουτ του Βιέρα, που έφυγε μόλις άουτ, ενώ στο 7' ο Βίκτορ με όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ.
Έξι λεπτά μετά ο Αουάτ είπε όχι σε κοντινή προσπάθεια του Σολδάδο και στο 19' το σουτ του Χέμεντ έφυγε άουτ.
Στο 32 η κεφαλιά του Βαλντές σταμάτησε στο δοκάρι, αλλά στο 55' η Μαγιόρκα πέτυχε και δεύτερο γκολ.
Ο Αουάτ εκτέλεσε το ελεύθερο, ο Βίκτορ έπιασε την πρώτη κεφαλιά και Αριθμέντι με νέα κεφαλιά έκανε το 2-0.
Η Βαλένθια είχε νέο δοκάρι στο 73ο λεπτό σε κεφαλιά του Ζόνας και στη συνέχεια πίεσε αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.
ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Αουάτ, Ζερομέλ, Λόπεθ, Κονσεϊσάο, Ναβάρο, Πίνα, Μάρκες (19' Βίκτορ), Νσούε, Περέιρα (53' Άλφαρο), Βίκτορ, Χέμεντ (53' Αριθμέντι)
ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Άλβες. Σισοκό, Ρουίς, Ραμί, Περέιρα (80' Μπαραγκάν), Τ.Κόστα, Φεγκουλί, Παρέχο (65' Ζίνας), Βιέρα, Βαλντές (80' Γκουαρδάδο), Σολδάδο.