20:03 22/2/2014 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 27η Αγωνιστική

Χαρτς-Σέλτικ 0-2
(57', 93' Γκρίφιθς)
Νίκησε αλλά προβλημάτισε η Σέλτικ η οποία επικράτησε δύσκολα της ουραγού Χαρτς με 2-0. Οι πρωταθλητές Σκωτίας εμφανίστηκαν αδιάφοροι αλλά κατάφεραν να πάρουν ακόμα τρεις βαθμούς χάρη στα δυο γκολ που πέτυχε ο Γκρίφιθς στο 57' και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Έστω και έτσι όμως, η Σέλτικ έγινε η μόνη ομάδα

που δεν έχει δεχτεί γκολ σε 13 αγωνιστικές καταρρίπτοντας το ρεκόρ της Αμπερντίν που κρατούσε από την σεζόν 1970-1971.

Πάρτικ Θιστλ-Αμπερντίν 3-1
(59' Μπαλατόνι, 64', 72' Τέιλορ/ 66' Ρούνεϊ)
Ήττα σοκ για την Αμπερντίν που ηττήθηκε από την προτελευταία Πάρτικ Θιστλ με 3-1. Όλα συνέβησαν στο δεύτερο μέρος σε διάστημα 13 λεπτών με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 59' με τον Μπαλατόνι και στο 64ο λεπτό ο Τέιλορ να διευρύνει το προβάδισμα για την Πάρτικ Θιστλ. Ο Ρούνεϊ έβαλε ξανά την Αμπερντίν στο παιχνίδι με γκολ στο 66' αλλά και πάλι ο Τέιλορ έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην Πάρτικ Θιστλ για το τελικό 3-1.

Κιλμάρνοκ-Χιμπέρνιαν 1-1