22:02 8/2/2012 - Πηγή: AEK365

ΙΤΑΛΙΑ SERIE A'- 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-ΕΞ' ΑΝΑΒΟΛΗΣ
ΚΑΤΑΝΙΑ-ΡΟΜΑ: 1-1
ΓΗΠΕΔΟ: «Άντζελο Μασιμίνο»
Χωρίς νικητή τελείωσαν τα 25 λεπτά της αναμέτρησης της Κατάνια με την Ρόμα για την 18η Αγωνιστική της Ιταλίας, η οποία είχε αναβληθεί στο 65' ο λεπτό λόγω χιονιού. Οι δύο αντίπαλοι έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με την Ρόμα να ανεβαίνει 6η με τριάντα τέσσερις βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έφθασαν τους

είκοσι τρείς ξεφεύγοντας από την ζώνη του υποβιβασμού. Η Κατάνια απείλησε στο 68' με τον Μπεγκέσιο να αστοχεί σε κεφαλιά μετά από σέντρα του Λόντι, ενώ στο 79' άγγιξε το γκολ όταν ο Αλμιρόν βρέθηκε τετ α τετ με τον Στεκέλενμπουργκ αλλά ο Ζουάν έδιωξε προ της τελικής γραμμής. Η Ρόμα απείλησε με τους Ταντέϊ στο 73' και Λαμέλα στο 88', όμως αμφότεροι ήταν άστοχοι και το 1-1 παρέμεινε.
ΚΑΤΑΝΙΑ: Καμπανιόλο, Ποτέντζα (72' Ροσίτσκι), Λεγκροτάλιε, Σπόλι, Άλβαρες (77' Λαμά), Ίζκο, Λόντι, Αλμιρόν, Μπαριέντος, Μπεργκέσιο, Γκόμεζ (65' Κοσίτσι).
ΡΟΜΑ: Στεκέλενμπουργκ, Ρόσι, Κίαερ, Ζουάν, Σιμπλίσιο (81' Χάιντζε), Ντε Ρόσι, Πιάνιτς, Τότι (85'Γκάγκο), Λαμέλα, Κρκιτς (78' Γκρέγκο), Ταντέϊ.