21:02 5/4/2014 - Πηγή: AEK365

SERIE A'-32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ-ΜΠΟΛΟΝΙΑ: 2-2
Γήπεδο: Σαν Σίρο

Σημαντικό βαθμό τσίμπησε μέσα στο «Σαν Σίρο» η Μπολόνια, που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Ίντερ. Πρωταγωνιστές οι Κονέ και Κούρτσι με τον πρώτο να κάνει το 2-2και τον έτερο να πιάνει πέναλτι.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε σουτ του Χριστοδουλόπουλος, ενώ στο 6' η Ίντερ άνοιξε το σκορ. ο Ναγκατόμο έβγαλε από δεξιά τη σέντρα και ο Ικάρντι από κοντά με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 167' και στο 20' ο Κούρτιτς σταμάτησε τους Μπότα και

Άλβαρες, όπως έκανε και ο Χαντάνοβιτς στο 22' σε κεφαλιά του Νατάλι, ενώ στο 35' η Μπολόνια έφερε στα ίσα τα σκορ με τρομερό σουτ του Πατζιέντζα έξω από την περιοχή.

Στο 46ο λεπτό ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε προσπάθεια του Κριν, ενώ στο 51' ο Παλάσιο αστόχησε από καλή θέση. Στο 61' ο Γκάρικς έχασε μεγάλη ευκαιρία και στο 63' ο Ικάρντι με τρομερό σουτ έκανε το 2-1 για την Ίντερ. Ωστόσο στο 73ο λεπτό ο Παναγιώτης Κονέ με κοντινό γυριστό σουτ έκανε το 2-2. Στο 83ο λεπτό η Ίντερ κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Κούρτσι απέκρουσε την εκτέλεση του Μιλίτοενώ στο 90+3' ο Ακουαφρέσκα έχασε μοναδική ευκαιρία για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ρολάντο, Ρανόκια, Ζουάν (28' Σάμουελ), Ντ'Αμπρόζιο (54' Κόβασιτς), Άλβαρες, Καμπιάσο (79' Μιλίτο), Ερνάνες, Ναγκατόμο, Παλάσιο, Ικάρντι

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Κούρτσι, Άντονσον, Νατάλι, Μαντοβάνι, Γκάρικς, Πατζιέντζα, Κριν (71' Ακουαφρέσκα), Χριστοδουλόπουλος, Τσεχ (60' Μορλέο), Κονέ (88' Πέρες), Κριστάλδο.

ΚΙΕΒΟ-ΒΕΡΟΝΑ: 0-1
Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Βερόνα στο τοπικό ντέρμπι με την Κιεβο.

Στο 5ο μόλις λεπτό ο Ράφαελ απέκρουσε την κεφαλιά του Σέζαρ, όπως έκανε και ο Αγκάτσι στο 27' σε κεφαλιά του Λούκα Τόνι. Στο 45ο λεπτό η Βερόνα άγγιξε το γκολ, καθώς το σουτ του Χάλφρεντσον σταμάτησε στο δοκάρι της Κιέβο.

Στο 47' και στο 50' ο Αγκάτσι απέκρουσε τις προσπάθειες των Ιτούρμπε και Ρομούλο, ενώ και στο 54' όπως και στο 62' ο κίπερ της Κιέβο σταμάτησε τους παίκτες της Βερόνα. Τελικά η πίεση της Βερόνα έφερε αποτέλεσμα στο 65ο λεπτό, καθώς ο Τόνι έκανε το 1-0. Στο 72ο λεπτό ο Ράφαελ είπε όχι σε κεφαλιά του Σάρδο, ενώ στο 74' ο Ρομούλο αστόχησε από καλή θέση.

ΚΙΕΒΟ: Αγκάτσι, Ντραμέ (45+1' Σάρδο), Σέζαρ, Νταϊνέλι, Φρέι, Ριγκόνι, Γκουαράντε, Ραντοβάνοβιτς, Παλόσκι, Χετεμπάι, Ομπίνα (60' Θερό).

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Κατσιατόρε, Μόρας, Μαϊέτα, Αγκοστίνι, Ντοναντέλ, Χάλφρεντσον (84' Ντονάτι), Ρομούλο (84' Σάλα), Ιτούρμπε, Μαρκίνιο (78' Μάρκες), Τόνι.