23:53 17/4/2015 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΛΕΒΑΝΤΕ-ΕΣΠΑΝΙΟΛ 2-2
ΓΗΠΕΔΟ: CIUDAD DE VALENCIA
Με γκολ του Κασαντεσούς στο 87ο λεπτό, η Λεβάντε πήρε το βαθμό κόντρα στην Εσπανιόλ με το τελικό 2-2 να την κρατάει όρθια στη μάχη που δίνει για την αποφυγή του υποβιβασμού.
Η Λεβάντε δεν ξεκίνησε καλά το ματς βλέποντας την Εσπανιόλ να παίρνει «κεφάλι» στο σκορ με τον Βάσκεθ στο 18ο λεπτό. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με

τον Σιμάο.
Ωστόσο, ο πρώην παίκτης της Λεβάντε, ο Καϊσέδο έδωσε προβάδισμα στην Εσπανιόλ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου.
Το παιχνίδι όμως έληξε με την Λεβάντε να παίρνει την ισοπαλία με τον Κασαντεσούς να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 87ο λεπτό.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Μαρίνο, Λόπεζ (60' Χοσέ Μάρι), Τόνιο, Βύντρα, Χουανφράν, Ελ Ζαρ (74' Κασαντεσούς), Μοράλες, Σιμάο (59' Ρουμπέν Γκαρθία), Καμαράσα, Ούτσε, Μπαράλ
ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Κασίγια, Μορένο, Άλβαρο, Αρμπίγια, Ντουάρτε, Σάντσεθ, Άλβαρεθ (71' Μοντανιές), Λόπεθ, Λούκας Βάσκεθ (84' Ματιόνι), Γκαρσία, Καϊσέδο (61' Στουάνι)