23:35 17/4/2015 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1- 33η Αγωνιστική

Ναντ-Μαρσέιγ 1-0
(20' Γκακπέ)
Ακόμα μια κακή εμφάνιση στα τελευταία παιχνίδια για τη Μαρσέιγ η οποία έχασε και στο "Μποζουάρ" 1-0 από τη Ναντ.
Στη πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων ήρθε το γκολ. Ήταν το 20ο λεπτό όταν στο γύρισμα του Φανί, ο Μανταντά γλίστρησε και μαζί του όλη η Μαρσέιγ καθώς ο Σερζ Γκακπέ δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία κι άνοιξε το σκορ.
Μπατσουαΐ

και Αλεσαντρινί προσπάθησαν να φθάσουν στην ισοφάριση στο 29' και στο 44', αλλά ανεπιτυχώς. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα έδειξε να στερείται φαντασίας και ψυχραιμίας και μοιραία έφυγε με άδεια τα χέρια από το "Μποζουάρ".
Πάντως οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να φύγουν τουλάχιστον με την ισοπαλία, αλλά η κεφαλιά του Φανί βρήκε στο δοκάρι, ενώ ο Λαμινά με τον ίδιο τρόπο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, στο τρίτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.