Έβαλαν γκολ στην φτώχεια Ζιντάν και Ρονάλντο (VIDEO)

10:11 20/12/2012 - Πηγή: AEK365

Στο Πόρτο Αλέγκρε πραγματοποιήθηκε για ακόμα μια χρονιά ο αγώνας ανάμεσα στους φίλους του Ρονάλντο και τους φίλους του Ζινεντίν Ζιντάν ενάντια στην φτώχεια με μεγάλα ονόματα του παγκοσμίου ποδοσφαίρου να είναι εκεί.
Φέτος τις εντυπώσεις κέρδισε ο, εμφανώς, αδυνατισμένος Ρονάλντο ο οποίος μάλιστα είδε την ομάδα του να κερδίζει με 3-2.
Στο 37ο λεπτό ο Μπεμπέτο έβαλε μπροστά στο σκορ τους φίλους του Ρονάλντο αλλά με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Φαλκάο ισοφάρισε για τους φίλους του Ζιντάν. Ο ίδιος ο παλαίμαχος άσος πέντε λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα

στην ομάδα του αλλά ο τελευταίος λόγος ανήκε στους φίλους του Ρονάλντο. Αρχικά ο Λεάντρο Νταμιάο στο 88ο λεπτό ισοφάρισε για να έρθει ο Κακά Φεράρι στις καθυστερήσεις να διαμορφώσει το τελικό 3-2.
Διαιτητής στον αγώνα φιλανθρωπικού χαρακτήρα ήταν ο Πιερλουίτζι Κολίνα.
Ομάδα Ρονάλντο (προπονητής Κάρλος Αλμπέρτο Παρέιρα): Ντανρλέι, Ντίντα, Καφού, Σερζίνιο, Ρέβερ, Ζούνιορ Μπαϊάνο, Ρόκε Ζούνιορ, Ρομπέρτο Κάρλος, Γουίλιαμ, Λούκας, Ζουνίνιο Παουλίστα, Ζίνιο, Τζαλμίνια, Ρότζερ, Ζίκο, Ντενίλσον, Ρονάλντο, Νεϊμάρ, Λεάντρο Νταμιάο, Μπεμπέτο, Κακά Φεράρι, Ρομάριο, Εντμούντο, Παουλίνιο.
Ομάδα Ζιντάν (προπονητής Λουίς Φελίπε Σκολάρι): Βιτόρ Μπαΐα, Ζουλιάνο Μπελέτι, Ντιέγκο Καβαλιέρι, Έμερσον, Φερνάντο Ιέρο, Μίτσελ Σαλγάδο, Φερνάντο Κόουτο, Χουάν Πάμπλο Σορίν, Πάολο Μοντέρο, Κάρλος Γκαμάρα, Χιντετόσι Νακάτα, Ζινεντίν Ζιντάν, Ντέκο, Σαντιάγκο Σολάρι, Φρέντρικ Λιούνγκμπεργκ, Χουάν Ρομάν Ρικέλμε, Κριστιάν Καρεμπέ, Άλεξ Ντε Σόουζα, Πέδρο Παουλέτα, Σεμπαστιάν Αμπρέου, Χουλκ, Φαλκάο, Μάριο Ζαρντέλ.