Επιστροφή στις νίκες

17:53 3/2/2013 - Πηγή: AEK365

Η ΑΕΚ μετά την ήττα από τον Ατρόμητο επέστρεψε στις νίκες απέναντι στον Λεβαδειακό. Συγκεκριμένα, η Ένωση επικράτησε με 2-0 της ομάδας της Λιβαδειάς για την 9η αγωνιστική του δευτέρου γύρου του Πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα Κ17, στις Αθλητικές εγκαταστάσεις ΕΠΣ Βοιωτίας και πήρε ένα σημαντικό «τρίποντο», ενόψει της συνέχειας. Οι παίκτες του Χάρη Κοπιτσή από την αρχή του αγώνα πήραν τα ηνία και κατάφεραν να περιορίσουν τις κινήσεις των αντιπάλων και είχαν την κατοχή της μπάλας, χωρίς να απειλούνται. Έτσι πήραν προβάδισμα στο 85ο λεπτό με τον Μωυσιάδη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα Γιαννακέλος έδωσε στην ΑΕΚ αέρα δύο τερμάτων.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Ντούνης, Μαρκοπουλιώτης, Λίλας, Σεζάι, Σταματόπουλος, Κατσικάς, Μίχας, Κασβιρόπουλος, Ζαχαρίου, Αραμπατζής, Τζάθας