19:45 20/4/2013 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 34η αγωνιστική

Σεντ Μίρεν-Νταντί 1-2
(52' Τόμπσον/ 40' ΜακΚάλιστερ, 81' Φίνιγκαν)
Με γκολ του Καρλ Φίνιγκαν στο 81ο λεπτό, η Νταντί πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Σεντ Μίρεν με 2-1 και διατήρησε τις ελπίδες της για αποφυγή του υποβιβασμού. Η ουραγός προηγήθηκε με τον ΜακΚάλιστερ στο 40ο λεπτό αλλά η Σεντ Μίρεν ισοφάρισε με τον Τόμπσον στο 52ο λεπτό. Στην συνέχεια

τα πράγματα δυσκόλεψαν για τους γηπεδούχους καθώς έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβοκλής του Γκούντγουιν και έτσι εννιά λεπτά πριν το τέλος ο Φίνιγκαν χάρισε μια σπουδαία νίκη στην Νταντί τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος.

Κιλμάρνοκ-Χαρτς 0-1
(4' Σάτον)
Ένα γκολ του Τζον Σάτον μόλις στο τέταρτο λεπτό ήταν αρκετό για την Χαρτς να φύγει με τους βαθμούς της νίκης από την έδρα της Κιλμάρνοκ και να απομακρυνθεί από την ζώνη του υποβιβασμού.

Η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο με τις αναμετρήσεις Σέλτικ-Ινβερνές (14:45) και Σεντ Τζόνστον-Ρος Κάουντι (18:05) και ολοκληρώνεται την Δευτέρα με το παιχνίδι Χιμπέρνιαν-Αμπερντίν (21:30)