5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ- ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ: 3-0
Γήπεδο: Αρτέμιο Φράνκι

Στο ρελαντί καθάρισε την Πάσος Φερέιρα, η Φιορεντίνα, καθώς επικράτησε με 3-0.

Στο 8ο λεπτό η κεφαλιά του Ροντρίγκες πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 28' και στο 29' ο Ντεγκρά είπε όχι σε προσπάθειες των Ρόσι και Αλόνσο. Τελικά στο 30' ο Ρόσι εκτέλεσε το φάουλ και ο Ροντρίγκες με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους «βιόλα». Η Φιορεντίνα είχε ακόμη μια καλή

φάση στο 45', με τον Αμπροζίνι να κάνει το σουτ και τον Ντεγκρά να διώχνει.

Στο 49ο λεπτό, ο Ντεγκρά είπε όχι σε σουτ του Τόνι, ενώ στο 62' ακυρώθηκε γκολ του Χοακίν. Ωστόσο στο 67ο λεπτό ο Μάτος έκανε το 2-0 για τους «βιόλα» ενώ στο 76' ο Ρόσι έγραψε το 3-0.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Νέτο, Ροντρίγκες, Αλόνσο, Κομπέρ, Τόμοβιτς, Πισάρο, Φερνάντες, Χοακίν (66' Μάτος), Βαλέρο, Αμπροζίνι (58' Ακουϊλάνι), Ρόσι (77' Μπάκιτς).

ΠΑΣΟΣ: Ντεγκρά, Σάντος, Ρικάρντο, Τόνι (68' Αντόνιο), Ριμπέιρο (75' Μιγκέλ), Λεάο, Σέρι (68' Ρομέου), Ανουνσιασάο, Ιρομπίσο, Ουρτάδο, Μπεμπέ.

ΠΑΝΤΟΥΡΙ ΤΑΡΓΚΟΥ ΓΙΟΥ- ΝΤΝΙΠΡΟ: 0-1
Γήπεδο: Κλουζ Αρένα

Σημαντικό διπλό για την Ντνίπρο, μέσα στην έδρα της Παντούρι.

Η Ντνίπρο είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο 38ο λεπτό, ο Κονοπλιάνκα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ροτάν βρέθηκε στο πρώτο δοκάρι κι έκανε το 1-0. Στο 40' η Ντνίπρο είχε ακόμη μια καλή φάση, σε σουτ του Κονοπλιάνκα το οποίος απέκρουσε ο Στάνκα.

Στην επανάληψη η Παντούρι όσο κι αν προσπάθησε, δεν μπόρεσε να σκοράρει κι έτσι έμεινε το 1-0 υπέρ της Ντνίπρο.

ΠΑΝΤΟΥΡΙ: Στάνκα, Μομτσίλοβιτς, Κρίστου, Ουνγκουρουσάν (75' Παουλίνιο), Ερίκο, Μπουλέιτσα, Αντόν, Περέιρα, Μπρέεφελντ (64' Ντιστέφανο), Άντροβιτς, Νικοάρα (55' Κιουκούρ).

ΝΤΝΙΠΡΟ: Μπόικο, Αλεξάντρου, Μάζουτς, Φεντέτσκι, Κανκάβα, Κονοπλιάνκα (85' Σακόφ), Τσεμπεριάτσκο, Γκάμα (46' Σελέζνιοφ), Ροτάν, Ζοζούλια (88' Κουλάκοφ), Ματέους.