EUROPA LEAGUE-6ος ΟΜΙΛΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.-ΑΠΟΕΛ: 2-0
Γήπεδο: Commerzbank-Arena

Αποχαιρέτησε ο ΑΠΟΕΛ καθώς έχασε με 2-0 από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Στο 15ο λεπτό το σουτ του Ρόζενταλ έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 22' το σουτ του Ρας κόντραρε στο σώμα του Σολωμού. Στο 38' ο Χιώτης βγήκε και πρόλαβε τον Ινούι, ενώ στο 41' ο Χαραλαμπίδης γέμισε

ωραία, με τον Βίτλαντ να δυσκολεύεται να μαζέψει.

Στο 65ο λεπτό ο Μαντούκα σέντραρε και ο Βινίσιους έπιασε την κεφαλιά, αλλά εξ επαφής απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ ο Βίτβαλντ, ενώ στο 67' ο Τζάκπακ έβγαλε τη σέντρα και ο Σρουκ με κεφαλιά νίκησε τον Χιώτη κι έκανε το 1-0. Το τελικό 2-0 έκανε με όμορφη εκτέλεση φάουλ ο Τζάκπα στο 77ο λεπτό.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Βίτβαλντ, Σελόζι, Ρας, Μπάμπα, Τζάκπα, Σροκ, Φλουμ, Ρόζενταλ, Ινούι (78' Μπάκαλορζ), Μπαρνέτα (61' Κίτελ), Λάκιτς (69' Χοσελού).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Σολωμού, Μπόρδα, Αμορίν, Αντωνιάδης (64' Ντα Σίλβα), Χαραλαμπίδης (46' Βινίσιους), Μοράις (46' Μαντούκα), Αρτυματάς, Αλεξάνδρου, Σωτηρίου, Σέρινταν.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ-ΜΠΟΡΝΤΟ: 1-0
Γήπεδο: Μπλούμφιλντ

Στην επόμενη φάση του θεσμού πέρασε η Μακάμπι που νίκησε με 1-0 την Μπορντό.

Στο 12ο λεπτό η κεφαλιά του Νταμπούρ έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 17' και ο Σακό αστόχησε από ιδανική θέση. Στο 25' το σουτ του Αλμέιδα πέρασε λίγο άουτ, όπως κι εκείνο του Σάβιτς στο 39'.

Στο 54ο λεπτό το σουτ του Ιτζάκι πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 73' ο Σαλμέ έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε και ο Ζάχαβι από τα 11 μέτρα έκανε το 1-0 για τη Μακάμπι.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ: Πάμπλο, Χαρούς, Τιμπί, Γκαρσία, Άλμπερμαν, Ράντι, Γεϊνί, Άλτμαν (73' Μπεν Χαΐμ), Ιτζάκι (66' Μίτροβιτς), Ζάχαβι (78' Ζιβ), Νταμπούρ.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Ολίμπα, Σάβιτς, Μπρεσέτ, Πλανίς, Αλμέιδα (75' Πεγιενάρ), Μπεν Καλάφα, Σαλμέ, Πουντζέ, Ρολάν, Μπελιόν, Σακό.