23:07 11/9/2012 - Πηγή: AEK365

7ος ΟΜΙΛΟΣ- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΣΝΙΑ/ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ- ΛΕΤΟΝΙΑ: 3-1
Γήπεδο: Μπίλινο Πόλιε
Η Βοσνία έκανε το 2 στα 2, καθώς επικράτησε με 4-1 της Λετονίας κι ας βρέθηκε να χάνει από πολύ νωρίς.
Η Λετονία φρόντισε να μας κάνει να πανηγυρίσουμε από το 5ο κιόλας λεπτό, καθώς άνοιξε το σκορ μέσα στο «Μπίλινο Πόλιε» και πάγωσε τους Βόσνιους.
Σκόρερ ο Γκορκς μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λάιζανς.
Η Βόσνιοι πίεσαν στη συνέχεια και μας «ξενέρωσαν» πολύ νωρίς, καθώς ισοφάρισαν στο 12' με το

πέναλτι του Μισίμοβιτς.
Οι Βόσνιοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 44ο λεπτό ο Μίραλεμ Πιάνιτς έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.
Η Λετονία έδειχνε να καταρρέει και στην επανάληψη δέχτηκε κι άλλο γκολ και συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό. Σκόρερ ξανά ο Μισίμοβιτς, ο οποίος έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη της Βοσνίας.
Το τελικό 4-1 για τη Βοσνία έκανε ο Ντζέκο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.
ΒΟΣΝΙΑ: Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς, Πιάνιτς, Μουίτζα, Ζαχίροβιτς, Σαλίχοβιτς (90+2' Σούνγιτς), Βράνιες, Λούλιτς (30' Βρσάγεβιτς), Μισίμοβιτς, Ιμπίσεβιτς (87' Μεντουνγιάνιν), Τζέκο.
ΛΕΤΟΝΙΑ: Βάνινς Κλάβα, Κριαούκλις, Λάιζανς, Ιβάνοφς, Κάουνα, Βισνιακόφς (61' Κάμες), Λουκιάνοφς (80' Ζίουζινς), Γκορκς, Ρούγκινς, Ρουντέφς (61' Βερπακόφσκις).