23:45 7/5/2014 - Πηγή: AEK365

ΣΚΩΤΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ ΠΛΕΪ ΟΦ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μάδεργουελ-Ινβερνές: 2-1
(Σάτον 5' πεν., Γουόρεν 32' αυτ.-Σινί 55')

Κλειδώνει μια θέση στο Europa League η Μάδεργουελ, που κέρδισε με 2-1 την Ινβερνές.

Η Μάδεργουελ άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Σάτον στο 5ο λεπτό, ενώ στο 32' ο Γουόρεν με αυτογκόλ έκανε το 2-0. Η Ινβερνές μείωσε στο 55ο λεπτό με τον Σινί.

Σεντ Τζόνστον-Σέλτικ: 3-3
(Κλάνσι 9',

Μπράουν 84', Ο'Χάλαραν 85'-Κόμονς 53' πεν, Πούκι 73', Φαν Ντάικ 77')

Στο 3-3 κόλλησε η Σέλτικ με τη Σεντ Τζόνστον.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Κλάνσι άνοιξε το σκορ για τη Σεντ Τζόνστον, αλλά στο 53' ο Κόμονς ισοφάρισε με πέναλτι και στο 73' ο Πούκι έδωσε το προβάδισμα στη Σέλτικ. Το 3-1 έγραψε ο Φαν Ντάικ στο 77ο λεπτό, αλλά στο 84' και στο 85' οι Μπράουν και Ο'Χάλαραν έκαναν το 3-3.

Χαρτς-Πάτρικ Θιλστ: 2-4
(Πάτερσον 16', Γουίλσον 41'-Τέιλορ 31', Φρέιζερ 52', Μάιρ 68', Χιγκινμπόθαμ 73')

Η Χαρτς έχασε με 4-2 από την Πάτρικ Θιλστ και ο υποβιβασμός μοιάζει σίγουρος.

Η Χαρτς άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Πάτερσον, αλλά στο 31' ο Τέιλορ έκανε το 1-1. Ωστόσο στο 41ο λεπτό, ο Γουίλσον έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τη Χαρτς, αλλά στο 52' ο Φρέιζερ έκανε το 2-2 και στο 68' ο Μάιρ έγραψε το 3-2 για την Πάτρικ Θιλστ. Το 4-2 διαμόρφωσε ο Χιγκινμπόθαμ στο 73'

Κιλμάρνοκ-Σεντ Μίρεν: 1-0
(Μπόιντ 21')

Ελπίζει ακόμη στην αποφυγή των μπαράζ η Κιλμάρνοκ, που κέρδισε με 1-0 τη Σεντ Μίρεν.

Ο Μπόιντ έκανε το 1-0 για την Κιλμάρνοκ στο 25ο λεπτό, ενώ στο 87' οι γηπεδούχοι έχασαν με κόκκινη κάρτα τον Φάουλερ.