23:46 4/2/2015 - Πηγή: AEK365

LA LIGA-16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 2-1
Γήπεδο: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Συνεχίσει ακάθεκτη η Ρεάλ που κέρδισε με 2-1 τη Σεβίλλη και άνοιξε τη διαφορά της από την Μπαρτσελόνα στους τέσσερις βαθμούς

Με το αριστερό ξεκίνησε τα ματς για τη Ρεάλ, καθώς στο 10ο μόλις λεπτό έχασε με τραυματισμό τον Ράμος. Ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο Χάμες Ροντρίγκες με κεφαλιά έκανε το 1-0. Η Σεβίλλη άγγιξε την ισοφάριση στο 18ο λεπτό

με τον Ιμπόρα να έχει δοκάρι, αλλά στο 36' ο Χεσέ έγραψε το 2-0 για τη «βασίλισσα».

Στο 50ο λεπτό το σουτ του Χεσέ σταμάτησε στο δοκάρι της Σεβίλλης, ενώ στο 80' ο Άσπας μείωσε σε 2-1.

ΡΕΑΛ: Κασίγιας, Ράμος (10' Νάτσο), Αρμπελόα, Βαράν, Μαρσέλο, Κεντίρα, Κρόος, Χάμες Ροντρίγκες (26' Χεσέ), Ίσκο, Μπενζεμά.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπέτο (34' Ρίκο), Ναβάρ, Κολόντζιεστσακ, Καρίσο, Μπιά, Ιμπόρα, Κριτσόβιακ, Βιτόλο, Μπακά (68' Άσπας), Ντεουλοφέου (54' Βιδάλ)