20:55 20/11/2011 - Πηγή: AEK365

JUPILER LEAGUE- 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ- ΣΙΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ: 3-1
Γήπεδο: Κονστάντ Βάντεν Στοκ
Εύκολη νίκη με 3-1 πήρε η Άντερλεχτ με αντίπαλο τη Σιντ Τρούιντεν και βρίσκεται στην πρώτη θέση.
Η Άντερλεχτ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασιλέφσκι και γενικότερα δεν απειλήθηκε καθόλου στα πρώτα 20 λεπτά. Η πίεση της Άντερλεχτ συνεχίστηκε και το 2ο γκολ ήρθε στο 42΄. Ο Γιοβάνοβιτς

έδωσε για τον Σουάρες, ο οποίος τελείωσε ιδανικά τη φάση.
Η αντίπαλος της ΑΕΚ καθάρισε το ματς στο 58ο λεπτό, καθώς ο Σουάρες με το 2ο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το 3-0. Η Σιντ Τρούιντεν απλά μείωσε στο 86ο λεπτό με τον Ντούφερ.
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Ντεσάχτ, Βασιλέφσκι, Σαφάρι, Κουγιάτ, Κλιέσταν, Ζιλέ, Μπαντιμπάνγκα, Κανεσίν (70' Πράετ), Γιοβάνοβιτς, Σουάρες (83' Ντε Σουτέρ).
ΣΙΝΤ ΤΡΟΥΙΝΤΕΝ: Βερχούλστ, Μενές, Εουβράντ, Μπούισενς, Νγκάβα (24' Ντεασελέιρ), Ντουφέρ, Ντέρντεν (81' Καλβέτ), Ιαντόλι, Κότιτς (46' Οκότιε), Σχούτερντεν, Γκουτσανεγιάντ.