23:41 11/12/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ- ΡΕΝΤΙΝΓΚ: 3-0
Γήπεδο: Στάδιο του φωτός

Στις νίκες μετά από 4 ματς επέστρεψε η Σάντερλαντ που κέρδισε με 3-0 τη Ρέντιγκ και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Σάντερλαντ που άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με βολίδα του ΜακΚλίν από το ύψος της περιοχής. Στο επόμενο λεπτό το σουτ του Σόρεϊέφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 5' ο Φεντερίτσι είπε όχι σε σουτ του Λάρσον. Στο 7ο λεπτό το σουτ του

Σεσενιό βρήκε σε σώματα και στο 9' ο Πιρς αστόχησε από πολύ κοντά. Στο 22' το σουτ του Σεσενιό έφυγε λίγο άουτ, αλλά στο 28' ο Φλέτσρε με όμορφο τακουνάκι μετά από ασίστ του Ρόουζ, έκανε το 2-0. η Σάντερλαντ είχε ακόμη μια καλή ευκαιρία στο 44ο λεπτό με τον Φλέτσερ να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 55' ο Μινιολέ έδιωξε σε κόρνερ το φάουλ του Σόρεϊ, ενώ στο 69' και στο 78' ο Φεντερίτσι είπε όχι σε σουτ τον Σεσενιό και ΜακΚλίν αντίστοιχα. Στο 89' ο Μινιολέ έδιεωξε δύσκολα το πλασέ του Σόρεϊ και στις καθυστερησεις ο Σεσενιό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ: Μινιολέ, Ρόουζ (69' Βόγκαν), Λάρσον, Γκάρντνερ, Κόλμπακ, Ο'Σι, Τζόνσον (46' Μπάρντσλεϊ, 76' Μπραμπλ), ΜακΚλιν, Κουεγιάρ, Φλέτσερ, Σεσενιό

ΡΕΝΤΙΝΓΚ: Φεντέριτσι, Σόρεϊ, Κάμινγκς, Πιρς, Μαριάπα, Λέιερτγουντ, Ταμπ, ΜακΆναφ, ΜακΚλίρι (72' Σάμουελ), Χαντ, Λε Φοντρ