«Ξεμούδιασμα» με οχτάρα για τον Απόλλωνα!

09:35 8/9/2011 - Πηγή: OnSports
Εύκολο απόγευμα είχε την Τετάρτη (7/9) ο Απόλλωνας Σμύρνης στο φιλικό με τον Φωστήρα (αγωνίζεται στην Β’ Αθηνών) στην Καισαριανή, όπου επικράτησε με το ευρύ σκορ 8-0.Η ομάδα του Σταθόπουλου, η οποία ήταν ανώτερη καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, στο πρώτο ημίχρονο έκανε το 2-0 μέσα σε ένα λεπτό.Συγκεκριμένα, στο 25’ ο Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ, για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Κορώνης και να διπλασιάσει τα τέρματα για τον Απόλλωνα.Στο δεύτερο ημίχρονο,  οι «κυανόλευκοι» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, όπως στο πρώτο μέρος, αυξάνοντας μάλιστα  ακόμη περισσότερο τον δίκτυ του σκορ.Έτσι,
στο 53’ και στο 62’ ο Λαζανάς σκόραρε δύο φορές για το 4-0.Εν συνεχεία, το πήρε… πάνω του ο Ζαχαρόπουλος (75’, 78’ από πέναλτι που κέρδισε ο Κρουσταλλέλης, 85’, 86’), ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό 8-0.Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί, ότι οι ποδοσφαιριστές της «Ελαφρά Ταξιαρχίας» είχαν αρκετές ευκαιρίες και το τελικό αποτέλεσμα θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο.Για τον Απόλλωνα Σμύρνης αγωνίστηκαν οι: Μένιος, Δημογιάννης, Κοροβέσης, Κισκαμπάνης, Μπιμπίρης, Κωνσταντίνου, Τσούκαλος, Κορώνης, Μαρίνου, Μπιλίτσης, Λαζανάς,  Σταυριανός, Γρομητσάρης, Κύργιας, Κρουσταλέλης, Ζαχαρόπουλος.