Ανώτερη η Σπόρτινγκ

Η Σπόρτινγκ κυριάρχησε απέναντι στην πρώτη ενδεκάδα της Γιουβέντους και τελικά κέρδισε με 2-1 σε φιλικό στις Η.Π.Α.Ο 25χρονος επιθετικός της ομάδας της Λισαβόνας, ο Γιάνικ, πέτυχε τα δύο γκολ της ομάδας του. Το 1-0 το «έγραψε» στο 13ο λεπτό έπειτα από κόρνερ, ενώ ένα μακρινό του σουτ σε προσπάθεια αντεπίθεσης διαμόρφωσε το 2-0 στο 36ο.Στο ημίχρονο, η Γιουβέντους άλλαξε ολόκληρη την ενδεκάδα της, αλλά σκόραρε αφού η Σπόρτινγκ πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές στην εξέλιξη του δεύτερου μισού της αναμέτρησης.
Μόλις στο 80ό λεπτό ένα μακρινό σουτ του Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο μείωσε το σκορ σε 2-1.Γιουβέντους: Μπουφόν (46’ Στοράρι), Μπαρζάγκλι (Μπονούτσι), Λιχστέινερ (46’ Μότα), Ζίγκλερ (46’ Ντε Κέγκλιε), Τσιελίνι, Μαρτσίσιο (46’ Ντε Σιλβέστρο), Πιατσέντσα (46’ Γιαντονάτο), Πίρλο (46’ Μαρόνε), Κράσιτς (46’ Μαρτίνεζ), Ματρί (Τόνι), Κουαγκλιαρέλα (46’ Ντελ Πιέρο).Σπόρτινγκ: Πατρίσιο (46’ Μπόεκ), Εβάλντο, Περέιρα (82’ Γκονσάλβες), Καρίκο (72’ Πόλγα), Ονιέου (72’ Ιλόρι), Σάαρς, Περερίνια (46’ Ρούμπιο), Ριναούντο, Βαν Βολφσβίνκελ (67’ Σάντος), Ποστίγια (67’ Μάρτινς), Γιάνικ (82’ Μπογίνοβ).