Ανρί εναντίον όλων

Ο Τιερί Ανρί απέσπασε σχεδόν μόνος του έναν βαθμό για λογαριασμό των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς στο εντός έδρας 2-2 κόντρα στο Ντάλας.Πάντως, οι Νεοϋορκέζοι έμειναν μακριά από την νίκη για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι, αν και προηγήθηκαν με στο 39ο λεπτό με δυνατό σουτ του Χουάν Αγκουντέλο. Αυτό δικαίωσε μία καλή εμφάνιση των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο.Το σκηνικό ανατράπηκε στο δεύτερο, όμως, αφού οι φιλοξενούμενοι, με «ορεξάτο»
τον ελληνικής καταγωγής αμυντικό τους, Τζορτζ Τζον, ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μάλιστα, στο 51ο πέτυχαν την ισοφάριση με τον Μάρβιν Τσάβεζ, ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-1 στο 78ο λεπτό, αφού πρώτα ο Ντέιν Ρίτσαρντς των Ρεντ Μπουλς σημάδεψε το δοκάρι.Εν τέλει, ο ιδιαίτερα κινητικός Ανρί ισοφάρισε 2-2 στο 85ο λεπτό με μακρινό του σουτ. Έτσι, η ομάδα του έφθασε στους τριάντα βαθμούς, σε 23 παιχνίδια. Από την άλλη το Ντάλας έχει 39 σε 22 ματς.Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς: Ροστ, Μάρκεζ, Μίλερ, Ριμ, Ρίτσαρντς, Λιντπέρ, Μπαλουσί (82’ Αλμπράιτ), Μακάρτι, Σολί, Αγκουντέλο, Ανρί.Ντάλας: Χάρτμαν, Ιχεμέλου, Μπενίτεζ, Τζον, Λόιντ, Αλεξάντερ (59’ Βίντεμαν), Αβίγα (46’ Γκουάρντα), Βιγάρ (81’ Τζέικομπσεν), Τσάβεζ, Σι, Χερνάντεζ.