Περίπατος για «Σίτι» με χατ-τρικ Τέβεζ!

Ηταν που δεν ήθελε τον Κάρλος Τέβεζ ο Ρομπέρτο Μαντσίνι. Ο Αργεντινός έκανε ό,τι ήθελε την άμυνα της Νόργουιτς και οι «πολίτες« επικράτησαν εκτός έδρας με το εμφατικό 6-1 μεταφέροντας ξανά πίεση στη Γιουνάιτεντ.

Η δεύτερη της βαθμολογίας Σίτι είχε τελικά εύκολο έργο στο Κάροου Ρόουντ. Επειτα από ασίστ του Σίλβα, ο Τέβεζ άνοιξε το σκορ στο 18' και στη συνέχεια σέρβιρε το δεύτερο γκολ στον Αγουέρο, επτά λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Σούρμαν στο 51' αλλά ακολούθησε... καταιγισμός. Ο Τέβεζ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 73, κάτι που έκανε και ο Αγουέρο στο 75'. Στο 80', ο Τέβεζ ολοκλήρωσε το σόου του κάνοντας το 5-1, ενώ στις καθυστερήσεις, ο Τζόνσον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι «πολίτες» μείωσαν τη διαφορά από τη Γιουνάιτεντ στο -2 και περιμένουν πλέον γκέλα της αντιπάλου στο αυριανό εντός έδρας της παιχνίδι με την Αστον Βίλα.