17:02 14/4/2012 - Πηγή: AEK365

ΑΓΓΛΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ - 34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΟΡΙΤΣ-ΜΑΝ. ΣΙΤΙ 1-6

ΓΗΠΕΔΟ: Κάροου Ρόουντ

Εύκολο έργο είχε σε αυτή την 34η αγωνιστική η Μάντσεστερ Σίτι η οποία έβαλε 6 γκολ στην Νόριτς με τον Κάρλος Τέβες να κάνει χατ τρικ! Οι «Πολίτες» λοιπόν διέλυσαν με 6-1 τους «κίτρινους» και πλέον βρίσκεται δύο πόντους μακριά απο την κορυφή και την Γιουνάιτεντ, η οποία πάντως έχει ένα ματς λιγότερο...

Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι απο το πρώτο

λεπτό του αγώνα έδειξε ποιος είναι το αφεντικό και με τον «Απάτσι» στο 18' άνοιξε το σκορ. Στο 27' ο Σέρχιο Αγκουέρο έγραψε το 2-0, ενώ η Νόριτς μείωσε σε 2-1 με τον Σούρμαν στο 51.

Απο εκει και πέρα η Σίτι ανέβασε ταχύτητα και πέτυχε το 3-1 με τον Τέβες στο 73', ενώ δύο λεπτά μετά ο «Κουν» σημείωσε το 4-1. Στο 80' ήρθε το χατ τρικ για τον Τέβες, ωστόσο το κερασάκι στην τούρτα για την Σίτι το έβαλε στο 90' ο Άνταμ Τζόνσον ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 6-1!

ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Ντρούρι, Γουόρντ, Ρ.Μπένετ, Μάρτιν, Ε.Μπένετ, Πίλκινγκτον (45' Σούρμαν), Χόουσον, Τζόνσον (45' Χούλαχαν), Χολτ, Γουίμπραχαμ (68' Μόρισον).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Χαρτ, Κομπανί, Λέσκοτ, Κλισί, Ζαμπαλέτα, Νασρί (63' Τουρέ), Ντε Γιονγκ, Μπάρι, Νταβίντ Σίλβα (76' Τζόνσον), Τέβες (81' Ρίτσαρτνς), Αγουέρο.