Κάτι τρέχει… Σερ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε στο 1-1 με την Νιούκαστλ στο «Ολντ Τράφορντ» και έμεινε ακόμα περισσότερο πίσω από την κορυφή.

Δεν κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά την ισοπαλία της με 2-2 απέναντι στην Μπενφίκα, καθώς παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στην Νιούκαστλ, παρά του ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω στα τελευταία λεπτά.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και πήραν το προβάδισμα με τον Ερνάντεζ στο 49’. Ωστόσο οι «καρακάξες» έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μπα στο 64’ από το σημείο του πέναλτι.

Στο 79’ ο Γκουτιέρεζ αποβλήθηκε

για τους φιλοξενούμενους, κάτι που δεν πλήρωσαν. Πλέον η Γιουνάιτεντ είναι τέσσερις βαθμούς μακριά από την κορυφή με ένα παιχνίδι παραπάνω.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Εβρά (87΄Μακέντα), Φέρντιναντ, Βίντιτς, Φάμπιο (95’ Σμόλινγκ), Γκιγκς, Κάρικ, Νάνι, Γιάνγκ, Ρούνεϊ, Ερνάντεζ
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Κολοτσίνι, Σίμπσον, Ρ. Τέιλορ, Σ. Τέιλορ, Καμπάιγ, Γκουθρί (74’ Περχ), Μπεν Αρφά (80’ Λόβενγκρατς), Γκουτιέρεζ, Ομπερτάν (65’ Αμεόμπι), Μπα