Ιωνικός-Μικρασιατική 4-0

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε ο Ιωνικός, ο οποίος παρουσία 800 φίλων του, επικράτησε 4-0 της Μικρασιατικής.

Οι παίκτες του Νίκου Μαρωνίτη δεν άφησαν πολλά περιθώρια στην ομάδα της Χίου, καθώς στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-0. Ο Μυλωνάς άνοιξε το σκορ στο 16’, ενώ ο Κουμουλίδης στο 41’ διπλασίασε τα τέρματα των «κυανόλευκων». Τρία λεπτά αργότερα ο Μυλωνάς βρήκε και πάλι δίχτυα για το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον Στεφανή να διαμορφώνει το τελικό 4-0 στο 58’.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ρόπας, Τσιτσομήτσος (27’ Κουκούλας), Στεφανής, Κόκκαλης, Τριανταφύλλου, Μαντούβαλος, Μυλωνάς (70’ Πούτσι), Κουμουλίδης, Καραχάλιος (78’ Κατσαβριάς), Εμρά, Κανταράς

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Χριστοφάρης, Κυδώνης (78’ Γιασεμής), Παράσχος, Γάβανος (59’ Καλατζής), Κουτελάκης Φαν., Γαλάνης, Λαγκόνας, Χαμδράς, Μουλάκης, Φαφαλιός (67’ Κουτελάκης Φρ.), Μιναδάκης.