Ισόπαλο το ντέρμπι της Κατερίνης

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της Κατερίνης ανάμεσα σε Βατανιακό και ΑΕ Ποντίων, αν και οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Αποτέλεσμα που δεν άφησε κανένα ευχαριστημένο σημειώθηκε στη Κατερίνη, καθώς και οι δύο ομάδες βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και αμφότεροι ήθελαν τη νίκη τόσο για βαθμολογικό, όσο και για ψυχολογικό λόγο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Δεληζήση στο 41΄, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ωστόσο, στην επανάληψη ο Ποτουρίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 68΄ ισοφάρισε σε 1-1, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αν ήταν πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.