Επιστροφή με «τριάρα» για Αβάντες

Την νίκη με 3-0 πήραν οι Αβάντες Χαλκίδας απέναντι στον Σταυρό Καλυθιών Ρόδου για την 2η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι Αβάντες κατάφεραν να «καθαρίσουν» το παιχνίδι στα πρώτα 30’ του αγώνα σκοράροντας τρία γκολ στο 10’ με την Στεφανουδάκη, στο 17’ με την Λόγου και στο 29’ με την Πρώτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχες «ανέβασαν» ρυθμούς χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σκοράρουν κάποιο γκολ.

Ο

πρόεδρος της ομάδας, Νίκος Κιόττου λίγο μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε: «Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίξαμε τόσο καλά. Στο δεύτερο παίξαμε αρκετά καλά, αλλά δεν καταφέραμε να ανατρέψουμε το σκορ».

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ: Δεστούνη, Χατζηλιαμή, Δελαπόρτα (63’ Διακίδη), Γαϊτάνου, Κιόττου (41’ Ιμνταζου), Κτένα, Γιαννίκου (26’ Κοτσάνη), Χατζηγιαννάκη, Αξιότη, Ιακοβίδου, Κουρδουμπά.

ΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Τσόκου, Πύθουλα, Δημητρίου (86’ Κόκκινου), Θεοδώρου, Κουφογιάννη (46’ Μάρκου), Πρώτο, Στεφανοπούλου (80’ Τροχούτσου) Ακριώτη, Λόγου, Οικονόμου, Κυρίκου.