«Διπλό» κορυφής για Σταρς

Οι Ντάλας Σταρς κέρδισαν με 5-2 τους Καρολάινα Χουρικέινς και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της δυτικής περιφέρειας του NHL.

Από το έκτο λεπτό, ο Eric Nystrom άνοιξε το σκορ, ενώ ο Γαλλοκαναδός Stephane Robidas πέτυχε το πρώτο του φετινό τέρμα επτά λεπτά αργότερα. Ο Chad LaRose μείωσε γρήγορα σε 2-1, αλλά ο Jamie Benn διαμόρφωσε το 3-1 λίγο πριν την λήξη της πρώτης περιόδου. Στην δεύτερη, τα «αστέρια», με Michael Ryder και το δεύτερο γκολ του Benn έφθασαν στο 5-1.

Στην αρχή του τρίτου εικοσαλέπτου, ο Tuomo Ruutu μείωσε σε 5-2, αλλά οι «τυφώνες» δεν μπόρεσαν να μειώσουν άλλο την διαφορά. Μοιραία έμειναν στους 13 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος του Ντάλας συμπλήρωσε είκοσι.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.