Χερσόνησος – Ασίτες 2-2

Οι Ασίτες βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές για το τελικό 2-2 με την Χερσόνησο.

Εντυπωσιακό ήταν το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Χερσόνησο και Ασίτες όπου οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Στο 10’ ο Κίτσας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με την ισοφάριση να έρχεται στο 19’ με τέρμα του Ανδρεαδάκη.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Κίτσας και πάλι, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 42’ με τέρμα του Δομάζου.

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Μουντράκης, Σωμαράκης, Χαριστινίδης,

Κουτσάκης, Χαλκιαδάκης, Πατελής, Ανωγειανάκης (81’ Χαριστινίδης), Βλάχος (62’ Γουργιώτης), Κίτσας, Τεπέτος, Καπετανάκης (76’ Βασιλείου)
ΑΣΙΤΕΣ: Ζαχαριουδάκης, Ρουμπάκλης, Μπαμπουλάκης, Αντωνακάκης, Οικονομάκης, Μπερερής, Δομάζος (87’ Γιακουμάκης), Τσερεβελάκης, Ποτηράκης (80’ Δεληστεφανής), Ανδρεαδάκης, Σταυρακάκης (93’ Καρδαμίτσης)