Διπλό Ευρώπης για Μπιλμπάο

Πολύ σημαντική νίκη στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» πήρε η Αθλέτικ Μπιλμπάο η οποία επικράτησε 2-1 της Σεβίλλης.

Για έβδομη συνεχόμενη αγωνιστική στο ισπανικό πρωτάθλημα αήττητη παρέμεινε η Αθλέτικ Μπιλμπάο που επικράτησε 2-1 της Σεβίλλης στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

Ο Ιραόλα στο 6’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με τον Νάβας να ισοφαρίζει στο 15’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ντε Μάρκος στο 71’.

Στο 0-0 έμειναν Οσασούνα και Ράγιο Βαγεκάνο, ενώ η Σπόρτινγκ Χιχόν πήρε σημαντική νίκη με 2-1 απέναντι στην Χετάφε. Ο Μίκου έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 35’, με τον Τρέχο να ισοφαρίζει στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Την σημαντικότατη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε ο Νόβο στο 89’.

Δείτε το πρόγραμμα και την βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος, πατώντας ΕΔΩ.