Ασή Γωνιά – Μινώταυρος 2-0

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε η Ασή Γωνιά που πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 10ου ομίλου επικρατώντας 2-0 του Μινώταυρου.

Με πολύ θετικό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον 10ο όμιλο της Δ’ Εθνικής η Ασή Γωνιά που μετά την ισοπαλία της για την πρώτη αγωνιστική, κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη, επικρατώντας 2-0 του Μινώταυρου.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια, κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τέρμα του Μπαξεβάνη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Το

τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κριάρη ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΣΗ ΓΩΝΙΑ: Δημητριάδης, Τσικαλάς, Μανωλακάκης, Δελήμπασης, Κλαψινός, Δοντσίδης, Χαρατσής, Σηφακάκης (67’ Μπερνιδάκης), Δημήτρη (80’ Κριάρης), Κεφάκης, Μπαξεβάνης (85’ Καραδάκης)
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ: Συροκάκης, Γαλανάκης, Βαρδάκης (78’ Δημούσης), Μαρινάκης, Κουνέτας, Τσαγκαράκης (68’ Καράκης), Καβρουλάκης, Νταγκουνάκης, Βακαλουνάκης, Καλαϊτζάκης, Κοκολάκης.