Βούλιαξε κι άλλο τη Βέροια ο Ατρόμητος

Επικράτησε με 1-0, με γκολ που επιτεύχθηκε στο 89’ της αναμέτρησης
Με γκολ στο 89’ ο Ατρόμητος κέρδισε 1-0 τη Βέροια στην Ημαθία για την 22η αγωνιστική της Super League. Σε ένα κάκιστο παιχνίδι η ομάδα του Σα Πίντο απείλησε δύο φορές στο τέλος κάθε ημιχρόνου!

Στο 44’ ο Ατρόμητος

είχε δοκάρι με τον Φυτανίδη και στο 89’ ο Ντιγκινί, που επέστρεψε μετά τον σοβαρό τραυματισμό του, χρίστηκε σκόρερ. Βούλιαξε η Βέροια, που πλέον πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.

Ένα από τα τελευταία της χαρτιά έπαιζε η Βέροια, που ήθελε πάση θυσία τη νίκη για να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και να έχει βάσιμες ελπίδες για παραμονή.

Παρά το γεγονός ότι η ομάδα της Ημαθίας ήθελε τη νίκη, μέσα στον αγωνιστικό χώρο δεν το έδειξε. Σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις, μόλις στα τελευταία τρία λεπτά υπήρχε κάποια δραστηριότητα μπροστά στις δύο εστίες