Σκόρερ μέσα σε έξι λεπτά ο Μήτρογλου!

Μόλις έξι λεπτά χρειάστηκε ο Κώστας Μήτρογλου για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης για την Μπενφίκα κόντρα στην Εστορίλ.

Αλλαγή στο ημίχρονο της αναμέτρησης της Μπενφίκα με την Εστορίλ πέρασε ο Κώστας Μήτρογλου και μέσα σε έξι λεπτά κατάφερε να χριστεί σκόρερ.

Πιο συγκεκριμένα ο τεχνικός των "αετών", Ρουί Βιτόρια, πέρασε τον Έλληνα επιθετικό στο παιχνίδι στη θέση του Χιμένες με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και με το σκορ στο 1-0.

Στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή του στο 52', ο Μήτρογλου επιβεβαίωσε το "ένστικτο του σκόρερ" που τον διακρίνει και εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της άμυνα της Εστορίλ, γράφοντας το 1-1.

Με αυτό το τέρμα ο Μήτρογλου έφτασε τα 7 σε 17 αγώνες στο πορτογαλικό πρωτάθλημα.