Σκόραραν και πάλι οι Μπακασέτας και Γιακουμάκης

Ο Τάσος Μπακασέτας και ο Γιώργος Γιακουμάκης βρίσκονται σε «δαιμονιώδη φόρμα» και σκοράρουν κατά... βούληση στην Τουρκία και στην Ολλανδία, αντίστοιχα.

Ο Ελληνας επιθετικός της Φένλο, πέτυχε το μοναδικό γκολ της ομάδας του στην εκτός έδρας ήττα από την Ουτρέχτη με 3-1, φθάνοντας στα 22 γκολ σε 21 συμμετοχές, ενώ ο Μπακασέτας κάνει ήδη «απόσβεση» των τριών εκατομμυρίων ευρώ, που έδωσε η Τραμπζονσπόρ στην Αλανιασπόρ

για να τον αποκτήσει πριν από δύο εβδομάδες. Ο διεθνής μεσοεπιθετικός, χάρισε άλλους τρεις βαθμούς στην ομάδα της Τραπεζούντας, καθώς σημείωσε το γκολ που έκρινε την νίκη της Τραμπζονσπόρ επί της Γκαζιανέπ με 1-0.

Αναλυτικά η παρουσία των Ελλήνων που αγωνίζονται στο εξωτερικό, έχει ως εξής:

ΑΓΓΛΙΑ:
Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Είδε από τον πάγκο, την εκτός έδρας ήττα από την Λέστερ με 3-1.

ΙΤΑΛΙΑ:
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Εκτός αποστολής.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ήττα από την Αταλάντα 1-0. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη επί της Κροτόνε με 2-1.

Νίκος Μιχελής (Μίλαν): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Βαγιαννίδης (Ιντερ): Εκτός αποστολής.
Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Η Πάρμα φιλοξενείται απόψε από την Βερόνα.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Ουέσκα): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα από την Σεβίλη με 1-0.