Η νίκη δεν ήταν αρκετή για την Ανόρθωση - Συνέχεια στο Κόνφερενς Λιγκ

Η Ανόρθωση επικράτησε με 2-1 της Ραπίντ Βιέννης στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», σκορ που δεν ήταν αρκετό, αφού σε συνδυασμό με την ήττα με 3-0 στην Αυστρία, άφησε εκτός Γιουρόπα Λιγκ την ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια (συνολικό σκορ 4-2).

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με γκολ του Λάφερτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσα στο 64' μετά από τυχερό γκολ του Κάρα. Η Ανόρθωση ξαναπήρε το προβάδισμα στο 88', χάρη στο γκολ του Ρουσιά.

Η πορεία της Ανόρθωσης στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις συνεχίζεται πλέον στο Κόνφερενς Λιγκ, εκεί όπου η «Κυρία» θα αντιμετωπίσει την Χάποελ Μπερ Σεβά, η οποία επικράτησε με 4-0 της WKS Śląsk Wrocław μέσα στο Ισραήλ (ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 2-1 υπέρ των Πολωνών).

Δείτε ΕΔΩ ολόκληρο το ρεπορτάζ του αγώνα.