Φιλική νίκη για τον Απόλλωνα επί του Άρη

Φιλικό παιχνίδι στο προπονητικό κέντρο του Απόλλωνα στο Κολόσσι είχαν Απόλλωνας και Άρης, με τους γαλάζιους της Λεμεσού να επικρατούν με 2-0 σε έναν αγώνα που οι δυο προπονητές έδωσαν ευκαιρίες σε παίκτες που το είχαν ανάγκη.

Στο 20ο λεπτό ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ με τον Νταμπό, ενώ στο 25ο λεπτό ο Πεμπερνές με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη, ο Άρης έκανε μαζεμένες αλλαγές στο αρχικό του σχήμα, με τις ενδεκάδες να είναι διαθέσιμες πιο

κάτω.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Πεϊσότο (46΄Λοϊζου), Φιλιώτης (53΄Μαυρίας), Πεμπερνές, Αρτυματάς, Αλεσάμι (53΄Οδυσσέως), Κολ, Αυγουστή (46΄Μαλεκκίδης), Γιόστεν, Πινακάς (53΄Κονδύλης), Ντιγκινί, Νταμπό (53΄Οικονομίδης).

Στο πάγκο: Λοϊζου, Β.Γιοβάνοβιτς, Χαμάς, Μαυρίας, Μαλεκκίδης, Ογκεντά, Οικονομίδης, Κονδύλης, Οδυσσέως

ΑΡΗΣ 1ο ημίχρονο: Σάμουελ, Ντελμίρο, Μπρόρσον, Μποάκι, Πηλέας, Μπράουν, Πάνκοφ, Μπένγκτσον, Μαγιαμπέλα, Στεπίνσκι, Γκομίς.

ΑΡΗΣ 2ο ημίχρονο: Σάμουελ, Μεντιούπ, Ντελμίρο, Γιαντάλ, Πηλέας, Σζόκε, Δημητρίου, Μπένγκτσον, Τζιαβέ, Σικόρσκι, Στεπίνσκι.