Επέστρεψε στις νίκες και περιμένει τον ΑΠΟΕΛ

Η Σεβίλλη επέστρεψε στις νίκες, όμως, χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή μέχρι να τα καταφέρει στο χθεσινοβραδινό παιχνίδι με την Σοσιεδάδ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Η επόμενη αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ βρέθηκε να χάνει πολύ νωρίς, μόλις στο 4ο λεπτό, με 0-1 στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» και σκόρπισε το φόβο για την 3η διαδοχική αποτυχία που θα έφερνε μουρμούρα στις τάξεις της ομάδας. Ωστόσο, τα γκρίζα σύννεφα αραίωσαν σχετικά γρήγορα, αφού στο

18’ ο Νολίτο ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο 47’ ο Οκάμπος έφερε τούμπα τον αγώνα και ο Βάσκες στο 80’ έγραψε το 3-1. Το παιχνίδι έδειχνε τελειωμένο, όμως, ο αντίπαλος μείωσε στο 87’ και επανέφερε την ανησυχία μέχρι το τριπλό σφύριγμα του διαιτητή, που βρήκε την Σεβίλλη να κερδίζει με 3-2 και να αποκτά ψυχολογία για τον αγώνα της Πέμπτης, κόντρα στους γαλαζοκίτρινους.