Ανόρθωση: Να το κάνει όπως το 2012

Με στόχο την νίκη θα πάει αύριο στο ΓΣΠ η Ανόρθωση απέναντι στον ΑΠΟΕΛ. Αποτέλεσμα που έχει να γευτεί σε αγώνα play off με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ από την αγωνιστική περίοδο 2011-2012 όταν είχε επικρατήσει με 2-1 (φωτο) με τέρματα των Ρέζεκ στο 6` και Λαβόρδε στο 50`. Από την αγωνιστική περίοδο 2007-2008 όπου υπάρχουν τα play

off η «Κυρία» μετρά απέναντι στους «γαλαζοκίτρινους» ως φιλοξενούμενη δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες ενώ έχει δεχθεί και τρεις ήττες. Φυσικά κανείς δεν θέλει να θυμάται την περσινή ήττα. Το 8-1 υπέρ του ΑΠΟΕΛ αποτελεί αρνητική σελίδα στην ιστορία της Ανόρθωσης.

Αρνητική σε πρεμιέρα

Δεύτερο στοιχείο για την αυριανή 1η αγωνιστική των play off είναι το γεγονός ότι σε επτά πρεμιέρες από την περίοδο 2007-2008 η Ανόρθωση μετράει μόλις μια νίκη αυτή την περίοδο 2009-2010 με τον Απόλλωνα στο «Αντ. Παπαδόπουλος» με 2-0. Δέχθηκε δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.