Ανεπιθύμητη ισοπαλία στο «Αμμόχωστος»

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι στο στάδιο Αμμόχωστος μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και του Εθνικού Άχνας,με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.Οι ερυθρόλευκοι δεν κέρδισαν ούτε αυτή την φορά και παρέμειναν στον πάτο της βαθμολογίας με 4 βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα της Άχνας απέσπασε το βαθμό και έπιασε την Ένωση στους 5 βαθμούς.

Το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης δεν είχε πολλές φάσεις, μέχρι που οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 27' με τον Βαρέλα και την εκτέλεση ανέλαβε ο

Ντανίλο, ο οποίος ευστόχησε κάνοντας το 1-0 στο 28΄.Το ημίχρονο έκλεισε με προβάδισμα της Νέας Σαλαμίνας. Στην επανάληψη, ο Εθνικός έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Μάριου Ηλία στο 57'.

Δείτε πώς εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME πατώντας ΕΔΩ.

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Ανδρέου, Μπρένο, Βαρέλα, Ντανίλο, Οσέι, Μπαραβίκας, Χριστοφόρου, Σμοφς, Κονφέ, Σανκόχ

Εθνικός: Μπογκαντίνοφ, Περατικός, Κ.Ηλία, Μιγκελίτο, Σάντος, Ντεϊβίσον, Πρόγιτς, Χουντόμπιακ, Ζάκπα, Κοστόφσκι, Σάβιτς