Νίκη με ΑΝΑΤΡΟΠΗ για την Πάφο απέναντι στην Ομόνοια

Η Πάφος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Ομόνοια με 0-1, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει μια σημαντική νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έδωσαν καλό ρυθμό, όμως καμιά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Αντίθετα η Ομόνοια είχε δύο καλές στιγμές, αρχικά διπλή φάση με Λάγκ και Γκόμεθ και στην συνέχεια δοκάρι με τον Μίκου. Η Πάφος απείλησε με καλά σουτ του Σακό και του Μπεσάρα.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες ανέβασαν περισσότερο το ρυθμό τους στο παιχνίδι και φυσιολογικά ήρθαν και τα τέρματα.

Η Ομόνοια ήταν η ομάδα που πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 64' όταν ο Τιάγκο

από πλάγια γύρισε στον Ντάρμπισαϊρ, ο οποίος έκανε την προβολή σημειώνοντας το 0-1 για την ομάδα του. Η Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 69'. Ο Βα έστρωσε μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας στον Μπεσάρα και αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 1-1.

Η Παφιακή ομάδα έκανε την ανατροπή στο 88' με κοντινό πλασέ του Λαφράνς.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η Πάφος πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και η Ομόνοια γνώρισε την πρώτη της ήττα στον φετινό μαραθώνιο.