Χαλαρά στην επόμενη φάση η Ομόνοια

Η Ομόνοια παρά το 1-1 με την Δόξα πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου αφου στο πρώτο αγώνα είχε κερδίσει με 4-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ομόνοια που κατά διαστήματα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να πετύχει πρώτη τέρμα και να βάλει τέλος στις λιγοστές πιθανότητες που είχε η Δόξα για να κάνει το θαύμα και να προκριθεί.

Στο 29' ο Λοΐζου έκανε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Δόξας, ο Κακουλής με όμορφο τρόπο τσίμπησε την μπάλα και νίκησε τον Γκρέμσλ για το 0-1, σκορ με το οποίο οδηγηθήκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Με σβηστές μηχανές στους "4"

Στο 42

να αναφέρουμε πως ο Μέσκα αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα της Κατωκοπιάς με 10 ποδοσφαιριστές.

Στην επανάληψη η Δόξα κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσια. Ο Μπραμπίγια έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας και με πλασέ νίκησε τον Κυριακίδη για το 1-1.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και οι πράσινοι πήραν την πρόκριση στους "4" του θεσμού.