Ισοπαλία και ΠΡΟΚΡΙΣΗ για την ΑΕΛ

Η ΑΕΛ μετά το 1-1 στην Αρένα κόντρα στην ΑΕΚ, και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα, πανηγύρισε την πρόκριση της στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Δυνατές μονομαχίες και πάθος ήταν τα χαρακτηριστικά του πρώτου ημιχρόνου από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

Η ΑΕΛ στο 16ο λεπτό κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γκολομπάρτ πάνω στον Μαέ. Ο επιθετικός της ΑΕΛ ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος και έβαλε τους γαλαζοκίτρινους σε θέση οδηγού.

Πέρασε σαν κυπελλούχος η ΑΕΛ!

Η ΑΕΚ κατάφερε στο 32' να φέρει τον αγώνα στα ίσια με αυτογκόλ Ο Χέφελ έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Γκολομπάρτ έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στον Μαέ της ΑΕΛ και κατέληξε στα δίχτυα του Βοζίνια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ δεν διαφοροποιήθηκε και η ομάδα του Κέρκεζ πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.