Πρώτο γκολ του Δημούτσου στην Τσεχία

19:15 21/4/2011 - Πηγή: 24wro
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο υπενθύμισε στον προπονητή του πως τον έχει ...παραγκωνίσει ο Ελίνι Δημούτσος! Ο νεαρός μεσοεπιθετικός που αγωνίζεται στην Μλάντα Μπόλεσλαβ, δανεικός από τον Παναθηναϊκό, λύτρωσε την ομάδα του και την οδήγησε στα ημιτελικά του κυπέλλου Τσεχίας.

Η Μλάντα είχε νικήσει με 2-1 στο πρώτο ματς την Βικτόρια Πλζεν και τα πράγματα έμοιαζαν άσχημα στον επαναληπτικό αλλά ο Δημούτσος με γκολ στο 81ο λεπτό έκανε το 1-2 και ουσιαστικά τελείωσε εκεί την υπόθεση πρόκριση. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ελίνι Δημούτσου στην Τσεχία, αφού δεν έχει πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής.

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ τυχεροί, αλλά ήταν πολύ σημαντικό το γκολ του Δημούτσου στο φινάλε που μας έστειλε στα... σύννεφα», ήταν το σχόλιο του τεχνικού της Μλάντα μετά το τέλος του αγώνα.