Τζακάρτα: Πρωταθλητής στα διπλά ο Καλοβελώνης

Πρωταθλητής στα διπλά του ITF Pro τουρνουά των 25.000 στην Τζακάρτα αναδείχθηκε ο Μάρκος Καλοβελώνης, που έπαιξε στο πλάι του 24χρονου τενίστα από το Ουζμπεκιστάν, Κουμουγιάν Σουλτάνοβ, και πέτυχαν μαζί το απόλυτο των νικών.

Το δίδυμο του 29χρονου Έλληνα τενίστα επιβλήθηκαν στον τελικό των Πάλαφουμ Κοβαπιτούκτιντ (Ταϊλάνδη) και Μανίς Σουρσκουμάρ (Ινδία) με 4-6, 7-5, 10-7, μετά από μία ώρα και 25 λεπτά αγώνα, και κατέκτησαν τον τίτλο.

Στους προγενέστερους

γύρους, οι No4 του ταμπλό πρώτα κέρδισαν τους Ρίσι Ρέντι (Ινδία) και Γκουνάβαν Τρισμουβαντάρα (Ινδονησία) με 7-6(2), 6-3, και στον προημιτελικό επικράτησαν των Σέον Γιονγκ Χαν (Κορέα) και Κοκόρο Ισομούρα (Ιαπωνία) με 6-3, 7-5.

Στον τελικό πέρασαν με walkover, ενώ όσον αφορά τα μονά της διοργάνωσης, ο Καλοβελώνης ηττήθηκε στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό από τον Σ. Δ. Πραχάλ Ντεβ (Ινδία) με 7-6(5), 6-3, και έμεινε εκτός συνέχειας.

The post Τζακάρτα: Πρωταθλητής στα διπλά ο Καλοβελώνης appeared first on Tennis24.