Τελικά αποτελέσματα Ε1 σε Αριδαία και Πτολεμαϊδα (vid)

Ολοκληρώθηκε το 4ο Ε1 πρωτάθλημα Junior που συνδιοργάνωσαν οι Όμιλοι Αντισφαίρισης Αριδαίας και Πτολεμαϊδας τις προηγούμενες ημέρες.

Στην Αριδαία όπου την προηγούμενη εβδομάδα είχε διεξαχθεί και Tennis Europe με απόλυτη επιτυχία, πραγματοποιήθηκαν οι κατηγορίες στα 16αρια και τα 18αρια.

Στα αγόρια U18, νικητής αναδείχθηκε ο Νικόλαος Μπακιρτζής του Ομίλου Αντισφαίρισης Αθηνών

που δεν έχασε σετ καθ’όλη τη διάρκεια της εβδομάδας και στον τελικό επικράτησε 6-3, 6-1 του Αριστοτέλη Θεοχάρη από τον Ο.Α. Γλυφάδας. Στην αντίστοιχη κατηγορία των κοριτσιών, η Θεοδώρα Κούσιου κέρδισε με 6-2, 6-2 την Δέσποινα Κοσκινά.

Στα 16αρια, ο Οδυσσέας Γελαδάρης κατέκτησε ένα ακόμη Ε1, με νίκη 6-2, 7-6(6) επί του Γιώργου Μίταλα ενώ τον αντίστοιχο τίτλο στα κορίτσια πανηγύρισε η Κατερίνα Ουσταμπασίδου του Ομίλου Αντισφαίρισης Θεσσαλονίκης, επικρατώντας 4-2 ret. της Βασιλικής Γορανίτη από το Χαϊδάρι.

Στις εγκαταστάσεις του Ο.Α. Πτολεμαϊδας, πραγματοποιήθηκαν οι κατηγορίες U12 και U14.

Στα αγόρια 12, ο Νίκος Μπίκης από τον Ο.Α. Πατρών, επικράτησε 6-2, 6-0 του Θανάση Ξηροτήγαρου ενώ στα κορίτσια, τον τίτλο κατέκτησε η Μαρία Καζολέα από την Καλαμάτα με νίκη 6-1, 6-3 επί της Αντωνίας Παπαγαπητού από τον ΡΟΑ.

Τέλος, στα αγόρια 14 ο Ραφαήλ Γακόπουλος επικράτησε 6-1, 6-4 του Γιώργου Σινάνη ενώ η Κωνσταντίνα Βολονάκη κέρδισε 6-2, 6-1 την Ελένη Δάψη.

Ταμπλό κ αποτελέσματα

Α12 | Α14 | Α16 | Α18

Κ12 | Κ14 | Κ16 | Κ18

The post Τελικά αποτελέσματα Ε1 σε Αριδαία και Πτολεμαϊδα (vid) appeared first on Tennis24.