Ντεμπούτο με ήττα στο χώμα για Κύργιο – VIDEO

16:13 5/5/2019 - Πηγή: Tennis24
Ο Νικ Κύργιος δεν κέρδισε ούτε σετ στην επιστροφή του στις επίσημες υποχρεώσεις μετά από ενάμιση μήνα απουσίας. Ο Γιάν Λέναρντ Στρουφ που βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική περίοδο, τον σταμάτησε μετά από δυο πολύ κλειστά σετ…

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας, πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην φετινή clay court season, αγωνιζόμενος κόντρα στον πολύ φορμαρισμένο Γιάν Λέναρντ Στρουφ στον 1ο γύρο του Mutua Madrid Open.

Ο Κύργιος ηττήθηκε μετά από 68 λεπτά αγώνα από τον Γερμανό αντίπαλό του, Νο48 στην παγκόσμια

κατάταξη της ΑΤΡ αυτή τη στιγμή, και αποχαιρέτησε νωρίς νωρίς το τουρνουά της Caja Magica, χωρίς να κερδίσει καν σετ.

Ο Στρουφ επιβλήθηκε με 7-6(4), 6-4 και θα συναντήσει τον Μαρίν Τσίλιτς στην επόμενη φάση του θεσμού, αν φυσικά ο Κροάτης επικρατήσει κόντρα σε παίκτη προερχόμενο από τα προκριματικά, στο ντεμπούτο του.

Ο Νικ προηγήθηκε με 0-2 στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης, όμως κέρδισε μόλις δυο από τα επόμενα οκτώ γκέιμς που παίχτηκαν και μοιραία δεν κατάφερε να στείλει το ματς σε τρίτο και καθοριστικό σετ.

Made of the right Struff!@Struffitennis beats Kyrgios 7-6(4) 6-4 in Madrid to reach round 2.#MMOpen pic.twitter.com/9DkoHv1lQs

Tennis TV (@TennisTV) 5 Μαΐου 2019

MUTUA MADRID OPEN SINGLES DRAW | OOP

Δημήτρης Χαλιάπας

The post Ντεμπούτο με ήττα στο χώμα για Κύργιο – VIDEO appeared first on Tennis24.