Κοκκινάκης: Και τώρα Αλκαράθ

Το πολυαναμενόμενο παιχνίδι κόντρα στον Κάρλος Αλκαράθ στο 2ο γύρο του BNP Paribas Open, σφράγισε ο Θανάσης Κοκκινάκης.

Ο Ελληνοαυστραλός τενίστας, προερχόμενος από τα προκριματικά, πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο Indian Wells, ξεπερνώντας στα δύο σετ το εμπόδιο του wild card Αμερικανού, Μπράντον Χολτ.

Το Νο94 της παγκόσμιας κατάταξης, συνάντησε αντίσταση

μόνο στο 1ο σετ της αναμέτρησης και με 6-4, 6-1 επί του αντιπάλου του, σφράγισε το ραντεβού με το Νο1 του ταμπλό στη φάση των “64” της Masters διοργάνωσης.

Ο Κοκκινάκης πέτυχε γρήγορο break στο ξεκίνημα του ματς (2-1) και δεν απειλήθηκε το σερβίς του στη συνέχεια, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ.

Δύο ακόμη γρήγορα breaks στο 2ο σετ, έδωσαν προβάδισμα με 4-0 στον Θανάση ο οποίος μετά από 1 ώρα και 17 λεπτά, ολοκλήρωσε τη νίκη του κόντρα στο Νο193 του κόσμου.

ATP BNP PARIBAS OPEN DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (-10h)

The post Κοκκινάκης: Και τώρα Αλκαράθ appeared first on Tennis24.