“Καθάρισε” ο Νόλε – VIDEO

Στα προημιτελικά του Shanghai Masters ο Νόβακ Τζόκοβιτς με straight sets νίκη επί του Μάρκο Τσεκινάτο

Πιο “ψυλλιασμένος” μετά την ήττα από τον Μάρκο Τσεκινάτο στο φετινό Roland Garros, ο Νοβακ Τζόκοβιτς ξεπέρασε στα δύο σετ το εμπόδιο του Ιταλού και συνέχισε την πορεία προς τον 4ο τίτλο του στη Σαγκάη.

Ο κάτοχος όλων των Masters 1000 τίτλων, μετά από ένα κλειστό πρώτο σετ, επικράτησε

6-4, 6-0 του αντιπάλου του και εξασφάλισε τη συμμετοχή του στους “8” καλύτερους του Κινέζικου τουρνουά.

When one tweener just isn’t enough… pic.twitter.com/xreu5LUG4i

Tennis TV (@TennisTV) 11 Οκτωβρίου 2018

Το Νο2 της ATP Race, έσωσε και τα δύο break point του Τσεκινάτο στο εναρκτήριο σετ και χάρη στο break που πέτυχε στο 7ο game (4-3), σφράγισε το προβάδισμα στο σκορ.

Στο 2ο σετ, ο Νόλε ήταν ασυναγώνιστος και μέσα σε λίγα λεπτά, “καθάρισε” την υπόθεση πρόκριση, ολοκληρώνοντας τη νίκη του σε 70 λεπτά.

Τον Κέβιν Άντερσον θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά ο 31χρονος από το Βελιγράδι ο οποίος αν κατακτήσει τον τίτλο θα πλησιάσει στους 35 βαθμούς τον πρωτοπόρο Ράφαελ Ναδάλ στην ATP Race και θα είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για να τερματίσει στην κορυφή του κόσμου το 2018.

O Άντερσον κέρδισε λίγο αργότερα 6-4, 7-6(1) τον Στέφανο Τσιτσιπά, σημειώνοντας την πρώτη του νίκη κόντρα στον Έλληνα πρωταθλητή μετά από δύο σερί ήττες σε Εστορίλ και Καναδά.