Ήττα-αποκλεισμός για τον Μιχάλη στο Μπέντιγκο

Ο Μιχάλης Περβολαράκης δεν κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο του Νο112 τενίστα της παγκόσμιας κατάταξης και αποκλείστηκε από τον 2ο γύρο του δυνατού Τσάλεντζερ τουρνουά στο Μπέντιγκο της Αυστραλίας…

Ο Έλληνας τενίστας γνώρισε “βαριά” ήττα στη δεύτερη αναμέτρηση που έδωσε στην πόλη της βορεοκεντρικής Βικτώριας και τέθηκε νοκ-άουτ από τη συνέχεια του κυρίως ταμπλό.

Μετά από 59 μόλις λεπτά, ο φορμαρισμένος Μάρκος Γκιρόν (Νο7 του ταμπλό), επιβλήθηκε με 6-3, 6-0 του Περβολαράκη και πέρασε στους “16” καλύτερους Βendigo 2 Challenger, όπου θα αντιμετωπίσει τον Σασί Μουκούντ.

Ο

Μιχάλης το πάλεψε μόνο για ένα σετ, αλλά δυστυχώς δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και δεν μπόρεσε να βάλει δύσκολα στον Αμερικανό αντίπαλό του, που προκρίθηκε ελεγχόμενα στον 3ο γύρο.

Αν και στο 5-3 του πρώτου σετ, όταν ο Γκιρόν σέρβιρε για το 1-0, ο Μιχάλης είχε τέσσερις ευκαιρίες για μπρέικ, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί καμία εξ αυτών και λίγα λεπτά αργότερα έμεινε πίσω στο σκορ με σετ.

Το δεύτερο σετ ήταν μονόλογος για τον Γκιρόν, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς κερδίζοντας εννιά συνεχόμενα γκέιμς!

BENDIGO 2 CHALLENGER DRAW

Δημήτρης Χαλιάπας

The post Ήττα-αποκλεισμός για τον Μιχάλη στο Μπέντιγκο appeared first on Tennis24.