Εκτός Τορόντο Σαράποβα και Κόντα – VIDEO

09:02 6/8/2019 - Πηγή: Tennis24
Η Ανέτ Κονταβέιτ πανηγύρισε μια σπουδαία ανατροπή επί της Μαρία Σαράποβα στην πρεμιέρα του Rogers Cup

Με συναρπαστικές μάχες ξεκίνησε το πρώτο μεγάλο τουρνουά προετοιμασίας για το US Open, στο Τορόντο.

Τη νίκη της ημέρας σημείωσε το Νο16 του ταμπλό, Ανέτ Κονταβέιτ απέναντι στη wild card, Μαρία Σαράποβα που επέστρεψε στο tour για πρώτη φορά μετά την απόσυρσή της στον 1ο γύρο του Wimbledon.

Η

23χρονη Εσθονή, Νο19 της παγκόσμιας κατάταξης, ανέτρεψε το προβάδισμα της Σαράποβα με σετ και με break, ολοκληρώνοντας τη σπουδαία ανατροπή της με 4-6, 6-3, 6-4 σε 2 ώρες και 41 λεπτά επικής μάχης.

Στο 2ο γύρο, η Κονταβέιτ θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του αγώνα Β.Γουίλιαμς-Σουάρεζ Ναβάρο που αγωνίζονται την Τρίτη.

Τα άσχημα αποτελέσματα συνέχισε η Αντζελίκ Κέρμπερ που ηττήθηκε με το εντυπωσιακό 0-6, 6-2, 6-4 από την Ντάρια Κασάτκινα ενώ εκτός συνέχειας έμεινε και το Νο13 του ταμπλό, Γιοχάνα Κόντα που γνώρισε την ήττα από την 19χρονη Ουκρανή, Νταγιάνα Γιαστρέμσκα με 6-3, 6-2.

ROGERS CUP WTA SINGLES DRAW | DOUBLES DRAW | OOP (-7h)

The post Εκτός Τορόντο Σαράποβα και Κόντα – VIDEO appeared first on Tennis24.